top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureBring Together Lithuania

Elžbieta Janušauskaitė | Bring Together Lithuania stories

Sveiki, esu Elžbieta Janušauskaitė, filosofijos, politikos ir ekonomikos mokslų (PPE) studentė iš Utrechto universiteto, Nyderlandų. Nors gimiau Vilniuje ir iki šešerių metų gyvenau Lietuvoje, likusią vaikystės ir paauglystės dalį praleidau gyvendama užsienyje, įvairiose Europos valstybių sostinėse. Gyvenau Minske, Belgrade ir Briuselyje, ten lankiau tarptautines gimnazijas. Kadangi domiuosi tarptautiniais santykiais, socialiniais bei politiniais pokyčiais, šią vasarą su Bring Together Lithuania programa atlieku stažuotę Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje.

Nors vaikystė gyvenant įvairiose šalyse, daugiakultūrėje aplinkoje davė daug naudos, tačiau tuo pačiu ir atskyrė mane nuo Lietuvos. Siekdama atkurti ryšį su savo Tėvyne ir užmegzti asmeninius ir profesinius ryšius, nusprendžiau dalyvauti „Bring Together Lithuania“ programoje. Tačiau jau nuo pirmos programos savaitės supratau, kad per du mėnesius truksiančią viešnagę Lietuvoje pavyks pasiekti kur kas daugiau. Tikiu, kad sukurtos draugystės ir profesiniai ryšiai paskatins mane aplankyti Lietuvą dažniau, o galbūt net grįžti čia gyventi.


Pasirinkau atlikti praktiką Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje, nes tikėjau, kad galimybė dirbti atstovybėje praplės mano supratimą tiek apie Lietuvos, tiek apie ES politiką ir jų tarpusavio santykius. Taigi, šios vertingos, bet kartu ir sudėtingos praktikos galimybės suteikė man šansą iš arčiau susipažinti su valstybių valdymų ir tarptautinių santykiais, kaip jie sąveikauja, papildo vieni kitus.


Įsimintiniausia stažuotės dalis buvo galimybė ruoštis Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen vizitui į Vilnių. Diskutuodama su kolegomis ir atlikdama savo užduotis, tarp kurių buvo ataskaitų apie jos vizitą rengimas, iš pirmų lūpų išgirdau, koks platus ir svarbus Lietuvai yra Europos vaidmuo įsitraukimas. Taip pat įgijau išskirtinės darbo patirties ir įgūdžių, kuriuos, tikiuosi, galėsiu panaudoti ateityje. Ši praktika būtų sunkiai pasiekiama be „Bring Together Lithuania“ komandos ir Kazickų šeimos fondo pagalbos, kuriems esu labai dėkinga.


Programa „Bring Together Lithuania“ yra fantastiška galimybė pasaulio lietuvių jaunimui iš naujo atrasti šiuolaikinę Lietuvą - su įvairiomis karjeros galimybėmis ir gyva kultūrine atmosfera. Tai įdomi ir novatoriška programa, kuri suteikia dalyviams galimybes išpildyti savo karjeros, kultūros pažinimo ir akademinius tikslus. Programa siūlo renginių įvairovę - nuo susitikimų su valdžios atstovais, Prezidentu, Ministrais iki interaktyvių susitikimų su verslo sektoriaus lyderiais. Visos šios 6 vasaros savaitės ir suteiktos galimybės yra unikalios ir vertingos pasaulio lietuvių jaunimui.


Programos laikotarpiu pasikeitė daugelis mano išankstinių nuostatų, stereotipų apie Lietuvą. Taip pat pasikeitė ir suvokimas, ką reiškia būti jaunu Lietuvos diasporos atstovu. Tapau daug atviresnė idėjai ne tik grįžti į Lietuvą, bet ir imtis iniciatyvos, tapti didesnio judėjimo už socialinius ir politinius pokyčius Lietuvoje dalimi. Noriu prisidėti prie pokyčių Lietuvoje, jos augimo ir sėkmės.64 peržiūros0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


white_logo_transparent_background.png
bottom of page