top of page
Ieškoti
  • Writer's pictureBring Together Lithuania

Aleksa | Bring Together LT'22 istorijos

Labas! Mano vardas Aleksa. Esu iš Toronto, Kanados. Šiuo metu studijuoju gyvybės mokslus Queen’s universitete, o šią vasarą su programa „Bring Together Lithuania“ atlikau praktiką Vilniaus visuomenės sveikatos biure „Vilnius Sveikiau“.


Nusprendžiau dalyvauti programoje „Bring Together Lithuania“, nes tai buvo puiki proga pagaliau aplankyti savo senelių šalį. Džiaugiuosi, kad visą gyvenimą buvau įsitraukusi į aktyvią Toronto lietuvių bendruomenės veiklą, tačiau niekada nebuvau aplankiusi Lietuvos! Atvykdama į Lietuvą, labai norėjau pakeliauti po šią šalį, tačiau atvykusi galėjau ne tik keliauti, bet ir praplėsti žinias savo studijų srityje atlikdama vienintelę tokio pobūdžio praktiką „Vilnius Sveikiau“.


Mano praktika „Vilnius Sveikiau“ buvo labai unikali ir akis atverianti patirtis. Ieškodama praktikos Lietuvoje, norėjau rasti vietą, kuri skirtųsi nuo Kanadoje esančių praktikos galimybių. Darbas Lietuvos sostinės viešajame sektoriuje leido man palyginti Vilniaus ir Toronto visuomenės sveikatos poreikius bei leido užmegzti daugybę ryšių mano profesinėje karjeroje. Esu labai dėkinga, kad „Bring Together Lithuania“ padėjo rasti organizaciją, kuri mane tiek daug išmokė ir padėjo atrasti savo lietuvišką paveldą.


Programą „Bring Together Lithuania“ 100 % rekomenduočiau visiems lietuvių išeivijos jaunuoliams. Mano gyvenime lietuvybė vaidina didelį vaidmenį, ir aš ją išsaugojau namuose lankydama šeštadieninę mokyklą, tautinius šokius, skautus, vasaros stovyklas ir daugybę kitų veiklų.


Nė viena iš šių veiklų neprilygsta apsilankymui Lietuvoje, ypač jaunystėje. Keliauti su grupe žmonių, kurie taip pat aistringai, kaip ir aš, puoselėja lietuvišką kultūrinę tapatybę, buvo galimybė, pasitaikanti vieną kartą gyvenime, ir aš amžinai liksiu dėkinga „Bring Together Lithuania“ programos organizatoriams už suteiktą galimybę užmegzti ilgalaikę draugystę su

kitais pasaulio lietuviais. Savaitgalio išvykos, į kurias vykome, buvo labai įsimintinos, o mano

mėgstamiausia išvyka buvo kelionė į Klaipėdą ir Nidą. Toronte mano jūrų skautų grupė „Baltijos laivas“, pavadinta Baltijos jūros vardu, o vasaros stovykla, kurioje lankiausi vaikystėje, pavadinta Kuršių Nerijos regiono „Neringa“ vardu. Džiaugiuosi pagaliau galėjusi aplankyti šias vietas Lietuvoje, jos man paliko labai daug teigiamų emocijų ir prisiminimų.


Programos metu mano požiūris į Lietuvą pasikeitė į gerąją pusę, ir aš be galo džiaugiuosi, kad galėsiu sugrįžti čia ateityje. Pagerėjo mano lietuvių kalba, daug sužinojau apie save ir vertybes, kurias noriu puoselėti savo gyvenime, ir sutikau daug nuostabių naujų žmonių. Lieku amžinai dėkinga.


Dėkoju programos „Bring Together Lithuania“ koordinatoriams, Kazickų šeimos fondui ir Lietuvių fondui už tai, kad suteikė galimybę patirti vieną įsimintiniausių kelionių mano gyvenime, už tai, kad padėjo man įgyti patirties darbo rinkoje, ir už tai, kad sujungė mane su kitais dalyviais, kuriuos galiu vadinti vienais geriausių savo bičiulių. Ačiū!


11 peržiūrų0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

コメント


white_logo_transparent_background.png
bottom of page